Slavnostní zahájení sezóny
8/9/2022
čtvrtek 18.00
Vstup volný

Představení proběhlo.

Skupina

mimo předplatné

foyer

Přijďte společně s námi zahájit 111. divadelní sezónu a užít si pozdně letní večer v naší společnosti. Osobně Vám představíme ty, jejichž díla se na celý podzim stanou součástí divadelní budovy. O doprovodný program se postarají vášnivé ženy a jejich lidové zpěvy a nezapomenutelná hudebně vizuální show jedinečného amerického hudebníka a textaře.  

Ozvěny barového divadla Diany Šoltýsové a Davida Hlaváče

Scénický koncert lidových písní v dynamické moderní vícehlasé úpravě vyprávějící o osudech žen ze srdce Evropy během dějinných zvratů minulého století. Krajina, lidské osudy i touha po lásce v temperamentním podání krásných žen zpívajících v různých jazycích.

Andy the Doorbum

Americký hudebník, performer a výtvarník píše a nahrává svou vlastní hudbu od svých 9 let, nejprve na boomboxech se svou plyšovou kapelou, poté na čtyřstopé kazetové magnetofony a nakonec na digitální konzole. Dosud vydal šest alb, tři EP a řadu split verzí s jinými umělci. Přispěl k různým hudebním kompilacím a nezávislým filmovým soundtrackům. Jeho umělecká díla a kostýmy se objevily v několika nezávislých filmech. Své kresby a vizuální práce vystavoval v řadě galerií po celém světě.

Losers Cirque Company

Krátké akrobatické vystoupení plné lidských houpaček a skoků před divadlem.

Součástí večera bude vernisáž výtvarnice Anežky Hoškové, vizuální umělkyně z Jižní Koreje Jeny Jang a sochařky Veroniky Psotkové.