Transky, body, vteřiny - ZRUŠENO
Divadlo Petra Bezruče Ostrava
26/10/2021
úterý 10.00
120 Kč

Představení proběhlo.

Skupina

mimo předplatné

velký sál

Autor

Tomáš Dianiška

Režie

Tomáš Dianiška

Hrají

J. Burýšek, P. Gajdošíková, M. Matulová, V. Říha, O. Brett, M. Cimerák, M. Sedláček, V. Johaník, M. Křehlíková, L. Kučerová/ A. Zatloukalová, I. Polomská, M. Kudela, M. Weber

Délka představení

100 minut

www.bezruci.cz

Vážení diváci, 

je nám to moc líto, ale představení Transky, body, vteřiny (26/10) bylo zrušeno. 

Zakoupené vstupenky prosím předložte v pokladně divadla a bude Vám vráceno vstupné.

Děkujeme za pochopení.
Vaše Divadlo Oskara Nedbala


Prémie pro předplatitele

Předplatitelům mimořádně nabízíme vstupenky na dopolední představení. 
Vstupenky se slevou jsou k dispozici v pokladně divadla, případně je můžete rezervovat na pokladna@divadlotabor.cz nebo telefonicky na 384 971 633 / 603 181 029.


Groteska o zákulisí sportovního skandálu první republiky. 

 Životní příběh Zdeny Koubkové, slavné atletky meziválečného období – držitelky světového rekordu na 800 metrů, která se narodila s vadou reprodukční soustavy a později podstoupila operaci změny pohlaví, vrátila všechny trofeje a svůj život dožila jako muž. Inscenace inspirovaná skutečnou událostí otevírá téma stereotypů a nenávisti vůči jinakosti.

Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a psychopatických diktátorů, neklidem zmítaná země zrodila hrdinku. Byla jí Zdena. Mocná princezna zocelená žárem olympiád. Tretry, vášeň, nebezpečí. Její odvaha změní svět. Co na tom, že jí pod nosem raší tmavý knírek – hlavně když na běžecké dráze trhá rekordy. Brzy se stane miláčkem Československa a celého atletického světa. Ale ti, které nechávala za sebou, se začnou pídit po příčinách jejího úspěchu. Skandální osud československé atletky, jejíž sportovní úspěchy byly vymazány z naší novodobé historie.

Inscenace získala Cenu divadelní kritiky 2019 v kategoriích inscenace roku a poprvé uvedená česká hra roku, dále byla nominována na Cenu Marka Ravenhilla za nejlepší inscenaci současné hry. Představitel titulní role Jakub Burýšek byl oceněn jako talent roku. r
více