j

Divadlo Oskara Nedbala Tábor / divadelní festival po celý rok

Má touho!...Má lásko!...Má spáso!

Divadlo Oskara Nedbala Tábor přináší jedinečný výběr toho nejlepšího z českých a moravských scén. Ročně uvádí na dvě stovky divadelních, hudebních a tanečních představení pro více než 60 000 diváků.

Divadlo, které nese jméno táborského rodáka, proslulého skladatele a výjimečného violisty Oskara Nedbala, tvoří nepřehlédnutelnou dominantu centra města. Je originálním komplexem původní neorenesanční divadelní budovy z roku 1887 a nápadité novodobé přestavby sousedního empírového domu. Dvě velkorysá hlediště pro 350 a 650 diváků, která jsou v jedinečném architektonickém řešení propojena společným jevištěm, otevírají prostor pro komorní i velkolepé kulturní zážitky.

Srdečně Vás zveme na dramaturgy pečlivě vybraná divadelní představení, koncerty s vynikající akustikou, komorní setkání v DON klubu, výbornou kávu v divadelní kavárně, výjimečné události i výstavy současných umělců v DON galerii.01-3000px.jpg Divadlo-foto-David-Peltan-8899.jpg Divadlo-foto-David-Peltan-8962.jpg Divadlo-foto-David-Peltan-8999.jpg Divadlo-foto-David-Peltan-9016.jpg Divadlo-foto-David-Peltan-8868.jpg 3.jpg 4-2.jpg DSCF1803cr.jpg