Velký sál

V 60. letech 20. století divadlo prošlo  velkolepou přestavbou, pod kterou jsou autorsky podepsáni Václav Drozda a Irma Antonovičová. K historické budově divadla se připojily sousední empírové domy. Odvážnou rekonstrukcí bylo rozšířeno divácké zázemí o prostorný foyer, kavárnu, klub, divadelní park a výstavní prostory. Především však ve vnitrobloku vznikl zcela nový divadelní sál s velkorysou kapacitou až 648 míst a skvělou akustikou. V říjnu 1965 byla nová budova divadla slavnostně otevřena Lucernou Národního divadla.
Začala další kapitola v novodobé historii táborského divadla. Tábor získal kulturní instituci s největší diváckou kapacitou v Jihočeském kraji a pravidelným programem s důrazem na promyšlenou dramaturgii. Nové divadlo, do té doby fungující jako Městské divadlo, dostalo i nový název – Divadlo Ivana Olbrachta. Kromě hostujících profesionálních souborů dostali prostor i místní ochotníci (začínali zde např. herci František Němec, Jiří Hrzán, Petr Svoboda, Jan Novotný aj.). Od roku 1990 divadlo nese jméno Oskara Nedbala.

divadlo-exterier.jpg Divadlo-foto-David-Peltan-8868.jpg Divadlo-foto-David-Peltan-9016.jpg
r

V období od dubna do konce roku 2023 bude uzavřen příjezd do centra města ze severní strany - v tomto období nebude průjezdná jordánská hráz. Řiďte se prosím oficiálními objízdnými trasami.
1) Pro příjezd k táborskému divadlu využívejte příjezd přes Budějovickou ulici.
2) Alternativní trasa příjezdu může vést od jihu ulicí Údolní, Bechyňskou a dále ulicí Na Parkánech. Počítejte s tím, že vzhledem k uzavírce důležitého silničního tahu se především v době dopravní špičky (15 - 17) mohou v centru města tvořit kolony.
Oficiální informace o objízdných trasách: https://taborcz.cz/dlouhodoba-uzavirka-hraze-jordanu-zacne-ve-stredu-12-dubna-2023-v-8-00-hodin/d-89883/p1=65695

Je zachována možnost parkování u plaveckého stadionu, pro pěší je hráz otevřena.