Podcasty

TAHÁK:  Život za povídku | Ota Pavel 

Nad literárním dílem Oty Pavla prizmatem romantických intepretací. To, co ve škole neuslyšíte. Jeden z našich nejslavnějších spisovatelů jako šaman, který položil život za své psaní. Povídání s literárním teoretikem Peterem Chvojkou, který stejně jako Ota Pavel strávil svůj život na Křivoklátsku. Moderuje Libor Staněk II.


DONcast: Duše na internetu

Další pořad série besed nese název Duše na internetu a je volně napojen na inscenaci 8 GB tvrdýho porna. Pozvání přijal dramaturg hry David Košťák, kmenový člen nezávislého Divadla Letí a pražského Švandova divadla, oceňovaná spisovatelka a držitelka ceny Magnesia Litera Petra Hůlová, redaktorka kulturních novin A2 a bohemistka Marta Martinová zabývající se vlivem technologií na mezilidské vztahy a oblastí překryvu sociálních a environmentálních témat a také psychoterapeutka Tereza Růžičková z platformy Moderní láska. V dnešní informačně přesycené době musí společnost znovu přehodnocovat to, co je intimní a co veřejné. Jak se proměňuje intimita na sociálních sítích a jaký vliv má na utváření našich mezilidských vztahů? Je dnes prostřednictvím internetových platforem jednoduší navázat milostný vztah, nebo se naopak naše interakce stávají povrchnějšími? Co se děje s naší duší na internetu? Besedu moderuje Hana Řičicová.


DONcast: Divoké devadesátky

Beseda Divoké devadesátky a je volně napojena na divadelní inscenaci Discoland, kterou jste mohli zhlédnout v našem divadle. Pozvání k nespoutané diskusi přijali scenáristé a režiséři hry Boris Jedinák a Emil Hokr z Divadla Na zábradlí, publicista a moderátor ze Seznam Zprávy Jindřich Šídlo a architekt a herec Divadla Sklep David Vávra. Pořadem provází hudební publicista a spisovatel Pavel Klusák, který do pořadu rovněž zakoncipuje „devadesátkové klipy” s podtitulem „dobový bizár”.

DONcast: JEDEN SVĚT | Cena bezpečí

Debata s investigativními novináři Václavem Janoušem a Miroslavou Sloupovou (MF DNES) spojená s tématem filmu Kuciak: Vražda novináře. Moderuje David Peltán. 

DONcast: Ondřej Štindl

Jen málokterý český spisovatel píše s takovou lehkostí a přirozeností jako Ondřej Štindl. Dvojnásobný držitel Českého lva, který před třemi lety získal Cenu Ferdinanda Peroutky a který byl za svůj předposlední román Až se ti zatočí hlava nominován na cenu Magnesia Litera. Představuje novinky ze své prozaické tvorby a odpovídá na otázky. Moderuje literární kritik Kryštof Eder.

DONcast: FULL MOON PARTY | Táborská hudební scéna

Časopis Full Moon své 140. číslo věnoval táborské alternativní hudební scéně, která byla v kontextu té tuzemské vždy něčím výjimečná. Kapely jako Sunshine, Sabot, C, Deverova chyba anebo aktuálně Kalle jsou toho jasným důkazem. V rámci slavnostního uvedení čísla se na pódiu v roli diskutujících potkali šéfredaktor Full Moonu Michal Pařízek, spolupořadatel multižánrového festivalu Transforma Jiří Straka, majitel hudebního studia Golden Hive Michal „Amák” Šťastný a místní promotér a hudebník Patrik „Tygr” Kučera. Jaké je specifikum místní hudební scény a proč se tolik nadějných kapel urodilo zrovna v Táboře? Diskuzi moderuje Libor Staněk II.  r

V období od dubna do konce roku 2023 bude uzavřen příjezd do centra města ze severní strany - v tomto období nebude průjezdná jordánská hráz. Řiďte se prosím oficiálními objízdnými trasami.
1) Pro příjezd k táborskému divadlu využívejte příjezd přes Budějovickou ulici.
2) Alternativní trasa příjezdu může vést od jihu ulicí Údolní, Bechyňskou a dále ulicí Na Parkánech. Počítejte s tím, že vzhledem k uzavírce důležitého silničního tahu se především v době dopravní špičky (15 - 17) mohou v centru města tvořit kolony.
Oficiální informace o objízdných trasách: https://taborcz.cz/dlouhodoba-uzavirka-hraze-jordanu-zacne-ve-stredu-12-dubna-2023-v-8-00-hodin/d-89883/p1=65695

Je zachována možnost parkování u plaveckého stadionu, pro pěší je hráz otevřena.