Divadlo Oskara Nedbala Tábor

Divadlo Oskara Nedbala Tábor přináší jedinečný výběr toho nejlepšího z českých a moravských scén. Ročně uvádí na dvě stovky divadelních, hudebních a tanečních představení pro více než 60 000 diváků. Tato stagiona (tzn. divadlo bez stálého profesionálního souboru) poskytuje prostor pro hostování umělců z celé České republiky a příležitostně i ze zahraničí.

Divadlo, které nese jméno táborského rodáka, proslulého skladatele a výjimečného violisty Oskara Nedbala, tvoří nepřehlédnutelnou dominantu centra města. Je originálním komplexem památkově chráněné neorenesanční divadelní budovy z roku 1887 a nápadité novodobé přestavby sousedního empírového domu z roku 1965.  Dva divadelní sály - neorenesanční pro 300 diváků a novodobý až pro 650 diváků - otevírají prostor pro velkolepé i komorní kulturní zážitky. Spojení historického divadla s novostavbou moderní scény podtrhuje další architektonický unikát - jedno jeviště společné pro dva sály.

Srdečně Vás zveme na dramaturgy pečlivě vybraná divadelní představení, koncerty s vynikající akustikou, komorní setkání v DON klubu, výbornou kávu v divadelní kavárně, výjimečné události i výstavy současných umělců v DON galerii.

Divadlo-foto-David-Peltan-8829.jpg
divadlo-exterier.jpg bslist7-Divadlo-foto-David-Peltan-8962.jpg 4-2.jpg bslist5-Divadlo-foto-David-Peltan-8899.jpg bslist9-Divadlo-foto-David-Peltan-9016.jpg bslist309-DSCF1803cr.jpg dongalerie2020.jpg hlediste.jpg