Tomáš Páleníček - Psychedelika v neurovědě a psychiatrii
Science Café
5/11/2018
pondělí 19.00
50 Kč

Představení proběhlo.

Skupina

mimo předplatné

DON klub

www.sciencecafe.cz

Psychedelika, běžněji nazývaná halucinogeny, jsou opět v hledáčku široké veřejnosti a stále získávají na popularitě. Na jedné straně jsou tyto látky měnící vnímání opěvovány jako možná léčba deprese, úzkosti nebo závislosti či čistě jako nástroj zlepšení kreativity, na druhou stranu však někdy mohou přinášet i velmi obtížné prožitky, vzácně i s přetrvávajícími psychickými obtížemi.
MUDr. Tomáš Páleníček, Ph.D. z Národního ústavu duševního zdraví přiblíží, co s námi psychedelika dělají, jak mění naše „normální“ prožívání a pohled na svět, jak ovlivňují náš mozek a jakým způsobem „léčí“ některé duševní obtíže a současně jaká rizika přináší nakládání s nimi.

SCIENCE CAFÉ
je cyklus přednášek a neformálních diskusí s vědci v příjemných prostorách kaváren. V České republice jej inicioval spolek Otevíráme a v současnosti se pod jeho záštitou konají Science Café ve více než 15 městech. Od roku 2008 vystoupilo na Science Café přes 200 úspěšných českých vědců napříč mnoha obory. Počínaje říjnem se do prestižního projektu zapojuje i DON Tábor. V prostorách kavárny budeme pravidelně měsíčně pořádat setkání se zajímavými osobnostmi české vědy.
Generálním partnerem Science Café je Nadační fond na podporu vědy Neuron.